Mgr. Marcela Brabcová

Mgr. Marcela Brabcová

Majitelka a manažerka Anglického Centra info@anglickecentrum.cz 775 22 00 44

Angličtina je součástí mého každodenního života od 13 let. Vždycky jsem cestovala, studovala jsem ji na ZČU, pracovala jsem 10 let u americké firmy, kde jsem ji používala víc než češtinu. Ačkoli jsem se angličtině věnovala tak dlouho, teprve v práci jsem pochopila, že ji vlastně vůbec neumím a teprve tam jsem se jí během krátkého času v praxi „naučila“. Potkala jsem mnoho kolegů, kteří žili v bilinguálních rodinách a jejichž děti neměly žádný problém od malička mluvit více jazyky. Připadalo mi to skvělé – bez mnohaleté dřiny a chtěla jsem svým dětem umožnit něco podobného. S manželem jsme ale oba Češi a tak to nešlo úplně přirozeně, způsob jsme si ale našli….

Výuka metodou Helen Doron se mi od začátku líbila, má propracovaný systém, návaznost, používá přirozených metod učení – hraní, zpívání, říkanky a vlastní prožitky a zkušenosti. Děti se nechodí učit angličtinu, chodí si hrát a přitom si angličtinu osvojují. To je skvělý způsob poznávání. Moje maminka mi vždycky říkala: „zkušenosti jsou nepřenosné“ a tak je nepřenášíme, ale umožňuje je dětem získat.


Martin Dusík

Martin Dusík

Lektor v Anglickém Centru

Jmenuji se Martin, je mi 19 let a studuji poslední ročník gymnázia. Ve volném čase se kromě angličtiny věnuji vedení skautské skupiny, kde jsem vedoucím již čtvrtým rokem.

Angličtina je součástí mého života už od dětství, kdy jsem společně s rodiči cestoval po světě a chodil do různých mezinárodních anglických školek.

Učení se chci do budoucnosti, jedním z mých životních cílů je navštívit na delší dobu různé země světa a učit tam angličtinu.


Alice Langhammerová

Alice Langhammerová

Lektorka v Anglické školičce

Jmenuji se Alice, po vystudování pedagogické školy - obor učitelství pro MŠ - jsem pracovala hlavně jako lektorka tanečních kurzů pro děti a dospělé (v českém a anglickém jazyce), působila jsem jako učitelka ve školce a vedla hudební, divadelní a výtvarné kurzy a předškolní přípravu.
Spolupracovala jsem s česko- francouzskou školičkou „Modré nebe“, s anglickými školkami „Green tree“, „Riverside“, se „Studiem Fantazie“, „Studiem Naboso“ a dalšími.

Co se mi líbí? Cestování, sportování a organizování akcí všeho druhu. Zabývám se vlastní oděvní tvorbou, výrobou šperků a módních doplňků.

Mám ráda lidi se smyslem pro humor, sluníčko, modrou barvu, levanduli,....

Fotím, maluji, píšu, věnuji se hudbě ( klavír, flétna, zpěv), navštěvuji divadla.
Mám dceru Aniku a syna Sebastiana.
Moc mě baví práce s lidmi a ráda se učím nové věci.

Beru život jako velkou výzvu, také proto jsem vyměnila Prahu za Plzeň ... a těším se na to, co mi přinese.

A jako věčný optimista, věřím, že bude líp :-)


Michaela Ilgnerová

Michaela Ilgnerová

Lektorka v Anglické školičce a Anglickém Centru

Jmenuji se Míša. Na střední škole jsem vystudovala hotelnictví a turismus a na vyšší odborné škole cestovní ruch. Myslela jsem si, že cestování bude navždy můj obor. Chvíli jsem pracovala v jednom plzeňském hotelu a v roce 2017 jsem se odstěhovala do Barcelony. Zažila jsem tam nejkrásnější 3 roky svého života, ale neustále jsem se hledala. Odjela jsem na cestu poznání do Peru a Kolumbie s tím, že se na jaře 2020 vrátím do Barcelony a začnu sezónu jako průvodkyně. Jenže svět postihla pandemie a já jsem byla nucena otočit svůj život o 180°. V izolaci jsem brzy začala být osamělá a bez peněz. A najednou přišel ten nápad. Učit české děti angličtinu on-line. Najednou můj život začal dávat smysl. Velice mě to nadchlo a když jsem se nadobro vrátila zpět domů, tak jsem v tom chtěla pokračovat. V létě 2021 mi kamarádka poslala inzerát, že prý hledají nové zaměstnance do Anglického centra na Slovanech. Zpočátku jsem to dlouho odkládala, ale pak jsem rozhodla odpovědět. Ozvali se mi hned, dali jsme si schůzku s paní manažerkou a už to bylo.

Neskutečně jsem se nadchla pro práci ve školičce i pro Helen Doron kurzy a vím, že tohle je konečně místo, na kterém zůstanu. Je to totiž práce, která mě baví (ne, že by mě moje předchozí profese nebavily, ale...). A co je víc než práce, která Vás opravdu baví a naplňuje!

Cestování je pořád mým koníčkem a svět se chystám objevovat nadále. Nicméně práce s dětmi je mým posláním. Není divu, když mám v rodině z obou stran samé učitele a od mých 8 let jezdím každoročně s Pionýrem na letní dětské tábory. Asi mi to bylo souzeno a já jsem konečně šťastná, že jsem si to doopravdy uvědomila.


Jakub Hájek

Jakub Hájek

Lektor v Anglické školičce

Jmenuji se Kuba, je mi 21 let a studuji druhý ročník pedagogické fakulty Západočeské univerzity. Dětem se věnuji i mimo anglickou školičku. Od dětství jezdím s Pionýrem na tábor a v roce 2017 jsem začal jezdit jako instruktor. V loňském roce jsem si navýšil licenci na oddílového vedoucího, a tak párkrát do roka vymyslím program, vezmu děti a společně vyrazíme na nějaký výlet. Do toho už 5 let v zimě učím děti všech věkových skupin na snowboardu, kde jsem také kvalifikovaný instruktor, takže děti mi jsou blízké.

Angličtině se učím už od svých 4 let a momentálně mám i hodiny anglického jazyka v rámci studia na univerzitě. Velký posun v angličtině pro mě byla zkušenost v rámci projektu Erasmus+, kdy jsem sám odletěl na několik týdnů do Anglie, kde jsem pracoval ve firmě. Navíc po dokončení střední školy jsem začal dost cestovat do zahraničí, a tak se s angličtinou potkávám často.


Bára Přibylová

Bára Přibylová

Lektorka v Anglické školičce a Anglickém Centru Helen Doron

Jmenuji se Bára, je mi 23 let a už 3 roky učím v jazykových školách. Učit jsem chtěla už od gymnázia. Angličtina je, podle mě, krásný a jednoduchý jazyk. Stačí, aby se správně vysvětlil a ukázal. Není to černá magie. ;)

Jsem upovídaná, energická, akční… a takové bývají i moje hodiny. Dělám, co můžu, aby se při učení všichni bavili a smáli. Moje priorita není jen aby “moje děti” měly perfektní školní výsledky a perfektní gramatiku. Chci, aby si věřily, aby mluvily samy od sebe a radovaly se ze svých pokroků spolu se mnou.


Fiona Mohlová

Fiona Mohlová

Lektorka v Anglické školičce a Anglickém Centru

Jmenuji se Fiona a jsem studentkou fakulty designu a umění v Plzni. Jsem bilingvním dítětem, a jsem si vědoma toho, že mi to do života přineslo spoustu příležitostí a výhod. Dalo mi to head-start, který bych přála více dětem. Tahle práce mi proto dává smysl, a tudíž i radost.

S dětmi jsem pracovala již během studia gymnázia v rámci individuálních doučování a praxe v mateřské škole. Tehdy jsem si poprvé uvědomila, jak moc mě děti baví a naplňují. Miluji jak jazyky, tak práci s dětmi, a teď mám možnost se věnovat kombinaci obojího!

K práci v Anglickém Centru na Slovanech jsem přišla šťastnou náhodou. E-mail od paní Brabcové o tom, že by o mě jakožto o novou lektorku měli zájem, mi spadl do spamu, načež mi po měsíci volala, jestli o této práci náhodou ještě stále neuvažuji. A já s radostí pustila všechno, co jsem tou dobou dělala a šla do toho. A nelituji toho! Moc se těším na tento nový začátek.


Zaujala vás tato nabídka?

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv ...